Величава писанка у Звертові прикрасила святкування парафіяльного Великодня

Звертівчани вкотре відсвяткували Воскресіння Христове, але цьогорічна молитва була для нас особливою.

Щороку ми з нетерпінням очікуємо на світле свято Христового Воскресіння, яке є свідченням того, що добро завжди перемагає зло, а Ісус Христос – Спаситель цілого світу Своєю “смертю смерть подолав”. У церкві в цей час по особливому радісно й величаво. Діти та дорослі несуть до храму для освячення пасхальний кошик, в який кладуть пасху, писанки, крашанки, масло, сир, ковбаску, хрін. Господині старанно покривають кошик вишиваним рушничком.

Все, що є в пасхальному кошику символічно дозволяє нам із найбільшою радістю увійти у ці дні святкувань. Великого значення українці завжди надавали Великодній писанці. Саме вона приносить за собою щастя у наш дім. Цього року по особливому святкує релігійна громада парафії святого Симеона Богоприємця села Звертів, Дублянського деканату Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ. Завдяки пожертві меценатів та ініціативі настоятеля храму о. Любомира Мостового, величава двохметрова Великодня писанка була виставлена на церковному подвір’ї. Тож громада та гості мають змогу біля пасхального яйця водити гаївки, молитовно співпереживати свята, просячи у Воскреслого Христа Спасителя миру, здоров’я, добробуту, довголіття та всіляких Божих ласк для Всього українського народу.

Марія Джурик,
журналіст с. Звертів