Послання 2024

На Бущині буде споруджено новий храм

4 травня єпархіальний єпископ Михаїл Колтун здійснив Чин оснування храму в с. Утішків Буського деканату.

Архиєрей зазначив, що хоч неспокійний час в Україні, однак кожен момент є добрий для того, щоб люди будували нові святині, бо то є «справа Божа» і «Бог буде благословити нашу працю щедрим врожаєм». Цей винятковий час надає тому храмові особливий вимір, бо та церква «буде тим свідченням» про теперішні події в Україні. Вона хоч не буде великою, однак «буде скромно свідчити про віру побожного народу. І це буде для всіх прикладом. Щоб ніхто не опускав своїх рук, а докладав старань для блага нашої Церкви і народу», – підсумував архипастир.

Давній греко-католицький храм належить православній громаді. Тому місцеві парафіяни УГКЦ за участю о. Андрія Баглая, настоятеля парафії, вирішили побудувати власну святиню, яка матиме престольний празник в день свята Собору Пресвятої Богородиці і називатиметься храмом Пресвятої родини. На даний час закладено фундамент і завезено цеглу для мурування стін.