Послання 2024

Пошук по сайту

Відбулося Паломництво працівників ДКВС і пробації до Перемишлян і Унева

22-23 червня 2019 року відбулося ХІ Паломництво працівників Державної кримінально-виконавчої служби і пробації до Перемишлян і Унева, присвячене пам'яті Блаженного Омеляна Ковча, відомого як священик Майданека. Головна тема паломництва - конфронтація зі злом і людяність.

У події брали участь співробітники пенітенціарних установ Центрального і Західного міжрегіональних управлінь з питання виконання кримінальних покарань і пробації. Проща розпочалася у церкві Св. Миколая у Перемишлянах – у храмі, де служив Блаженний Священномученик Омелян Ковч, в’язень і єдиний священик концтабору «Майданек». У 2019 році припадає кілька знаменних дат, пов’язаних із життєвим подвигом отця Омеляна Ковча: 25 березня виповнилося 75 років з дня його мученицької смерті, 20 серпня – 135 років з дня народження, а 24 квітня – 10 років від проголошення Блаженного Покровителем душпастирів УГКЦ.

Прочан привітав під час Архиєрейської Літургії преосвященніший владика Петро Лоза, Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський, який мав досвід в'язничного душпастирського служіння у Чернігові і Новгород-Сіверську. У проповіді владика розповів про захист людської гідності, яка була в основі священичого подвигу Блаженного Омеляна та звернувся до пенітенціаріїв: «Зустрічаючись із в'язнем за ґратами необхідно пам'ятати, що незалежно від зла, яке він вкоїл, Бог дає цій людині невід'ємну гідність особи на образ і подобу Божу». 

Проповідь преосвященнішого Петра Лози під час Паломництва працівників ДКВС і пробації до Перемишлян й Унева

Серед прочан були члени родин пенітенціарних службовців, в’язничні душпастирі, студенти Дяківської академії з м. Чортків. «Справедливість, віра, милосердя!» - це гасло написано на хоругвах ДКВС, віддзеркалюючи глибину християнського розуміння завдань цієї складної професії пенітенціарія.  Ці хоругви Державної кримінально-виконавчої служби були освячені 2009 року у перемишлянському храмі Блаженного Омеляна, коли вперше паломники вирушили від Перемишлян до Унева. 

В часі паломництва відбулася урочиста академія пам'яті Блаженного Омеляна Ковча, яка дуже зворушила всіх присутніх. Підготували заходи, пов'язані із проведенням прощі, капелани і волонтери Пенітенціарного душпастирства УГКЦ у взаємодії з керівництвом Адміністрації ДКВС.  Організатором урочистої академії на вшанування пам'яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча став дитячий колектив Перемишлянської загальноосвітньої школи і парох храму Св. Миколая отець Віктор Мельник.

23 червня прочани прибули до Унівського монастиря Успіння Пресвятої Богородиці, де відслужили Божественну Літургію. На завершення прочани подякували Церкві за нагоду поглибити розуміння свого християнського покликання і духовну наснагу, якої так потребує кожний пенітенціарний працівник. 

Фото-репортаж з Паломництва працівників ДКВС і пробації до Перемишлян і Унева 22-23 червня 2019 року.

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2024

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336