possible to make website for free

Пошук по сайту

Владика Михаїл очолив Святвечірню трапезу з військовослужбовцями

У Надвечір’я Різдва Христового 2012 року військовий єпископ Михаїл Колтун, керівник Департаменту Патріаршої Курії у справах душпастирства силових структур України, очолив Святу вечерю, за якою зібралися військовослужбовці в/ч № 4623, яка знаходиться поблизу с. Новий Став Кам’янка-Бузького деканату. Більшість солдатів строкової служби – вихідці зі Східної України, а отже українські традиції, за якими було організовано свято, військовослужбовці пізнали вперше.

Перед початком Вечері владика Михаїл прочитав молитву і разом зі священиками заспівав різдвяний тропар, та привітав військових різдвяним привітом «Христос рождається». У своєму слові єпископ підкреслив: «Цей звичай має глибинне богословське значення. Бажаю вам усім, щоб тим даром, який ми приймаємо з Божим благословенням, вшановуючи Різдво Ісуса Христа, ми могли ділитися між собою і щоб в щоденному житті наше служіння було приємним і благодатним. Це діятиметься лише через любов один до одного». Опісля військовий єпископ та військовий капелан о. Богдан Стефанишин роздали військовослужбовцям та присутнім ієреям просфору, після чого всі приступили до спільної трапези.

Під час Святвечора молоді парафіяни із с. Новий Став знайомили військовослужбовців з традиціями святкування Різдва, зачитуючи історію українських звичаїв. Солдатів та всіх запрошених вітали церковні хори зі Стрептова, Руди Сілецької та Нового Ставу віншуваннями та різдвяними колядками. Відтак виступив Різдвяний вертеп. До частини завітав 90-річний дяк, який зі своїми внучками виконував на флейті, саксофоні та губній гармошці старовинні українські колядки. Солдати підспівували колядникам, а дух Різдва вповні відчули всі учасники свята.

Прес-служба єпархії

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2022

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336