possible to make website for free

У Потеличі відзначили 15 років від дня відновлення богослужінь у старовинному храмі

У неділю, 5 листопада 2023 р. Б., преосвященний владика Петро звершив Архиєрейське богослужіння у храмі Зіслання Святого Духа у с. Потелич, з нагоди 15 років відновлення у ньому богослужінь.

У богослужінні взяли участь священники, які протягом цих років душпастирювали у старовинному храмі.

Після читання Євангелія Архиєрей виголосив проповідь: "Євангелист Лука у сьогоднішньому Євангелії вказує на ім'я бідного, він називає його Лазарем, що не чуємо про багатого, якого не називає іменем. У Св. Письмі Бог називає іменем того, з ким має справу.
Лазар потрапив до раю, а багач до аду, де терпів тяжкі муки і він просив, щоб Лазар вмочив палець в воду, щоб подати краплю води і зменшити спрагу і страждання.
Господь залишаж для нас розуміння, яким є наше життя і наші відносини з ближніми. У першій частині ми бачимо ситуацію, де Лазар потребує допомоги, а багач мав всього подостатку.
Багач потребував більше допомоги, аніж Лазар. Як би він ділився з бідним, то заробив би на царство Боже.
Ім'я Лазар перекладається, як - "Бог дає".
Коли людина потребує щось в житті, ми розуміємо, що те, що маємо - маємо з милості Божої. Ми є тими, хто завжди щось потребує.
Коли я бачу потребуючого, він є допомогою для мене, щоб я міг ввійти в Царство Небесне. Я потребую бідного, щоб поділитися дарами, які Бог дав у моєму житті.
Жертва і милостиня - це запорука мого спасіння.
Митрополит Андрей казав, що перед Богом ми станемо лише з тим, шо ми віддали потребуючому. Це немовби перепустка для нас"
Проводячи паралель між багачем і Лазарем, проповідник звернув увагу, що багач, аналізуючи своє життя і вчинки, переживає за свою родину і просить переказати про правильність життя, на що чує відповідь, шо вони мають закон і пророків.

"Сьогодні ми також потребуємо Божого змилування, перемоги і миру. Тяжкий час випав на нашу долю.
Кожен з нас має виявляти милість для тих, хто є поруч зі мною, щоб її отримати.
В молитві "Отче наш" молимося про прощення гріхів так, як ми прощаємо.
Ми потребуємо тих, хто простягає руку допомоги для нас.
Наскільки ми дорожимо Божим спасінням?
Сьогодні ми молимося і згадуємо за сиріт, тих, які потребують любові.
Ми, як суспільство покликані мати чуйність до тих, хто втратив батька чи матір.
Війна нас робить сиротами, але ми маємо шукати шляхів, щоб діти не відчули браку уваги." - йдеться у духовному слові.
Вітаючи парафіяльну спільноту із 15 - річчям відновлення богослужіннь єпископ підкреслив, що нашим завданням є передати храм наступним поколінням, який є таємницею Божої присутності.

Після богослужіння була зачитана грамота про церковну нагороду для адміністратора парафії о. Михайла Захарка - право носіння наперсного хреста.

Також у цей день владика Петро відвідав дитячий будинок сімейного типу при монастирі св. Йосифа "Писанка".

Пресслужба єпархії