possible to make website for free

В УГКЦ відбулася XVІІ Всеукраїнська конференція військових капеланів

З 28 до 30 листопада проходила ХVІІ Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ під гаслом “Тебе шукаю пильно…” (Пс. 62, 1). Триденну зустріч військових душпастирів щороку організовує Департамент військового капеланства Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви. Цьогоріч конференція відбулася у Закарпатській області.

Метою заходу є професійний розвиток військових капеланів УГКЦ, підвищення рівня знань та навиків, необхідних для плідної душпастирської праці серед військовослужбовців. Близько сотні священнослужителів, які духовно опікуються українськими військовослужбовцями, з’їхалися, щоб спільно обговорити сучасні виклики та перспективи капеланського служіння, поділитися набутим досвідом, окреслити план діяльності на наступний рік.

28 листопада, у вівторок, розпочалася зустріч церемонією офіційного відкриття заходу, під час якої з привітальним словом до учасників звернувся керівник Департаменту військового капеланства владика Михаїл Колтун. Опісля з доповіддями виступили заступник начальника Служби військового капеланства Збройних сил України полковник Любомир Якібчук, начальник Служби військового капеланства Національної гвардії України полковник Олександр Іздебський, представники Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту. Вони розповіли про актуальний стан задоволення духовно-релігійних потреб особового складу та функціонування служб з питань військового духовенства у своїх силових структурах, про досвід, виклики і перспективи капеланської служби.

Заступник керівника Департаменту військового капеланства о. Андрій Зелінський, ТІ, представив учасникам зустрічі діяльність Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ у 2023 році. Після офіційної частини заходу відбулася архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Михаїл у співслужінні військових капеланів.

У середу, 29 листопада, була організована онлайн-зустріч військових капеланів з Блаженнішим Святославом, Отцем і Главою УГКЦ. Під час зустрічі Предстоятель Церкви наголосив на важливому значенні місії, яку сьогодні здійснюють наші капелани в українському війську, та висловив їм слова щирої вдячності.

Далі учасники заходу мали день духовної віднови, яку провів владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ. А третього дня конференції відбувся тренінг на тему “Засади духовної стійкості”. Завершилася зустріч військових душпастирів підведенням підсумків та спільною молитвою за перемогу і мир в Україні.