Єпархіальному духовенству представили екологічне вчення Церкви

1 вересня 2015 року, коли Католицька Церква відзначає «Всесвітній день молитви за збереження створіння» для священиків Сокальсько-Жовківської єпархії було представлено екологічне вчення Церкви, а зокрема його біблійну та катехизмову основу.

В часі реколекцій був запрошений о. Тарас Дзьоба, голова комісії у справах екології, який презентував присутнім лист папи Франциска з нагоди впровадження «Всесвітнього дня молитви за збереження створіння» та Пастирське послання Владики Михаїла Колтуна з нагоди Дня молитви за сотворений світ.

Одночасно для втілення пастирського послання владики Михаїла з нагоди Дня молитви за створений світ було запропоновано ряд заходів:
На парафіяльному рівні:
•    Бути прикладом бережливого ставлення до Богом створеного світу.
•    Впроваджувати курс відповідального ставлення до Божого створіння у рамках діяльності катехитичних шкіл.
•    У час підготовки до першої сповіді наголосити на екологічному покликанні Церкви, важкості т. зв. «екологічного гріха» (пояснити його суть та наслідок).
•    Під час реколекцій чи місій наголошувати на важливості «екологічного навернення» – зміни споживацького світогляду на більш дружній до довкілля.
•    Проводити парафіяльні літні екологічно орієнтовані табори.
•    Заохочувати дітей та молодь брати участь у призовому екологічному конкурсі «Відповідальність за створіння».
•    Ініціювати парафіяльні толоки.
•    Ініціювати облагородження джерел, річок, озер чи парково-лісових смуг, які є на території парафії, беручи безпосередню участь.
•    Час до часу саме через проповідь поглиблювати екологічному свідомість.
•    У рамках відвідин священиком освітніх закладів (школи, коледжу, університету) запровадити екологічні зустрічі.
•    Ініціювати тематичні конференції задля обговорення насущних екологічних проблем на місцях та пошуку їх вирішення.

На єпархіальному/всецерковному рівні:
•    Організація єпархіального паломництва та святкування з нагоди «Всесвітнього дня молитви за збереження створіння».
•    Екологічно орієнтовані реколекції.
•    На зразок тижня духовності запровадити тиждень екологічної катехизи у школах з обов’язковою присутністю священика.
•    Періодичні тематичні звернення правлячого архиєрея до духовенства та вірних ввіреної єпархії.
•    Під час архиєрейських відвідин, де це є можливо, пропонувати зібрання круглого столу (церква – влада – екологічні служби міста/села) задля пошуку вирішення екологічних проблем.

На завершення священнослужителі мали нагоду ознайомитися з виданнями Бюро УГКЦ з питань екології, а також отримати інформаційні тематичні листівки для розповсюдження на парафії. Варто зазначити, що це перша з чотирьох запланованих зустрічей, яка з благословення Правлячого Архиєрея Владики Михаїла відбулася в рамках реколекцій для священиків.

Повідомляє комісія у справах екології