Комісія у справах душпастирства охорони здоров’я

Митрополича комісія у справах душпастирства охорони здоров’я затверджена Декретом Верховного Архиєпископа 30 листопада 2004 р. Завдання Комісії є допомагати главі УГКЦ та його адміністрації координувати діяльність Церкви у медичній сфері. В такий спосіб Церква свідчить про свою місію і вважає, що послуги хворим і тим хто їх обслуговує є невід’ємною частиною свого післаництва.
Для кращої координації праці у цій сфері в кожній єпархії призначено голову єпархіальної комісії у справах душпастирства охорони здоров’я. У Сокальсько-Жовківській єпархії, декретом преосвященного Владики Кир Михаїла, призначено синкела митрофорного протоієрея Михаїла Ткачіва.
Перша зустріч голів комісій відбулася 31 травня 2005 р. в приміщенні Католицького Шпиталю ім. Андрея Шептицького.
На єпархіальному рівні проводились реколекції медичних працівників. Кожного року у третю неділю після Воскресіння Господнього (неділю про розслабленого) відзначається день хворого. Священики, які опікуються лікарнями, відвідують хворих. Особливо пастирською турботою огортають людей невиліковно хворих. Також 7 жовтня відзначається день Всесвітньої опіки хворих.
Комісія проводила семінари на тему “Лікарняне капеланство”, під час яких наголошувалося на важливості вишколу медичного капелана, медичних працівників, волонтерів, які в єпархії на парафіях, та у лікувальних установах провадять працю з хворими.

Підкомісія «За тверезість життя»

У жовтні 2006 року на тридцять другій сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ було прийнято рішення про  створення міжєпархіальної підкомісії «За тверезість життя» у складі Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я УГКЦ. Цього ж року була створена підкомісія в Сокальсько-Жовківській єпархії.
Підкомісія «За тверезість життя» має за мету протистояти поширенню алкогольної залежності в українському суспільстві і тим самим допомагати людям жити відповідно до їх власної гідності, дарованої Створителем. Виходячи з цього, підкомісія ставить перед собою наступні завдання:
•    поширювати в українському суспільстві вчення Церкви, щодо відповідального ставлення до власного життя і здоров’я;
•    налагоджувати співпрацю з державними та громадськими організаціями,  установами, а також іншими християнськими Церквами, які працюють у сфері профілактики алкогольної залежності та допомоги залежним від алкоголю та членам їхніх родин.
•    утверджувати в суспільстві християнські моральні цінності, які сприяють популяризації тверезого способу життя;
•    сприяти вихованню відповідального ставлення до власного здоров’я серед підлітків та молоді.
Основні напрямки діяльності:
Пасторальний
Розробляти, організовувати та реалізувати пасторальні програми та акції у сфері пропагування тверезого способу життя серед вірних Церкви та серед громадськості в цілому;
Розвивати та координувати душпастирську працю з надання допомоги залежним та співзалежним.
Освітній
Проводити науково-практичні семінари, тренінги та інші просвітницькі і освітні заходи;
Сприяти спеціалізованому вишколу душпастирів та волонтерів для пасторальної праці у сфері профілактики недуги алкогольної залежності та співзалежності.
Академічний
Організація конференцій та круглих столів на актуальні теми.

Останні напрацювання під комісії:
•    Видано та розповсюджено «Посібник Духовної терапії для праці з особами співзалежними від алкоголю»;
•    Проведено семінар з навчання методів праці з залежними від алкоголю на основі посібника «Духовної терапії» в Сокальсько-Жовківській єпархії;
•    Запрацював офіційний сайт підкомісії: sober-way-of-life.org.ua