possible to make website for free

Пошук по сайту

«Папа приїхав як паломник вклонитися Церкві-мучениці», – Глава УГКЦ про візит Івана Павла ІІ в Україну

23 червня 2001 року, рівно 20 років тому, Святіший Отець Іван Павло ІІ прибув у Київ, на українську землю – землю, просякнуту кров’ю мільйонів жертв Другої світової війни і мучеників за Христову віру. Першим храмом, у якому молився папа, став храм святого Миколая УГКЦ на Аскольдовій могилі.

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав вважає, що цей візит був важливим не тільки для нашої Церкви, але й особисто для папи. «Він приїхав в Україну як паломник вклонитися Церкві-мучениці, яка тріумфально воскресла з мертвих», – каже він у інтерв’ю з нагоди 20-річчя візиту Святішого Отця Івана Павла ІІ в Україну.

«Наша Церква була однією з найбільш переслідуваних Церков ХХ століття. І папа хотів приїхати до України для того, щоб винести на престоли слави, беатифікувати святих мучеників нашої Церкви. Певною мірою він хотів показати нашу Церкву світові – Церкву, яка заплатила своєю кров’ю за вірність тій єдності з наступником апостола Петра Київської Церкви, яку УГКЦ несе у своїй ідентичності», – зазначає Глава УГКЦ.

Такий візит в часі першого десятиліття відбудови структур УГКЦ, на його переконання, був також візитом вдячності папи Україні і українцям, вдячності Українській Греко-Католицькій Церкві за її свідчення віри, запечатане кров’ю мучеників.

«Це – відчуття обов’язку схилити голову перед незнаними досі мучениками колись мовчазної Церкви. І він приїхав, щоб беатифікувати цілу когорту наших мучеників за віру, винести їх на престол Вселенської Церкви. Це почуття вдячності за стійку віру під час переслідувань створило контекст паломництва папи як благовісника миру. Це місія, про яку він сам сказав у своєму слові і, думаю, найкраще окреслив зміст цього візиту», – вважає Блаженніший Святослав.

Як відомо, зазвичай беатифікації та канонізації мучеників віри здійснювалися майже виключно у Римі. Однак 28 новомучеників УГКЦ Святіший Отець Іван Павло ІІ беатифікував у Львові 27 червня 2001 року.

Джерело

 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2022

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336