possible to make website for free

Пошук по сайту

Великодне пастирське послання Кир Михаїла Колтуна

Великодне пастирське послання до священиків, монахів і монахинь, семінаристів

і всіх вірних Сокальсько-Жовківської єпархії та всіх людей доброї волі 

2022 р. Б.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес! 

«Мужі брати, сини роду Авраама, і ті, що між вами, що бояться Бога. Вам післане слово цього спасіння. Та мешканці Єрусалиму і князі їхні не визнали його і, засудивши Його сповнили слово пророків, які читаються щосуботи. І не знайшовши в ньому ніякої вини смерті, вимагали у Пилата вбити Його. А коли виконали все, що було написано про Нього, зняли Його з Христа й поклали до гробу. Та Бог воскресив Його з мертвих, і Він багато днів являвся тим, що прийшли з Ним з Галилеї в Єрусалим, які й тепер є свідками Його перед народом. І ми звіщаємо вам ту обітницю, що була дана батькам нашим. Бог її здійснив нам, їхнім дітям, воскресивши Ісуса» (Діян. 13, 25-32).

Мої возлюблені, ми удостоїлися жити в епосі Нового Завіту, в якому збулося все заповіджене Богом впродовж всієї історії спасіння людства. Ми є спадкоємцями всього, що Бог створив у світі, а також найславетнішої події – Воскресіння Ісуса. Так як у сотвореному світі ми з Божої волі народжуємося і творимо життя, так це життя, життя у Бога, заслуговує на спасіння і збереження в наслідок усіляких загроз, викликаних гріхом, терпіннями, смертю і, в нашому тепер випадку, війною і її наслідками. 

В так прекрасному, Богом задуманому, світі діється гріх, який нівечить, здавалось би, людину як вінець Божого сотворіння, яка покликана представляти все творіння у славі Творця і Спасителя нашого Ісуса Христа і Духа Святого Животворящого. В цих контрастах життя і щастя, життя і терпіння, життя і смерті, Отець наш небесний не хоче поступитися своєю всемогутньою силою, ласкою і добротою, хоче надолужити нашій кривді, щоб світ ставав кращим. Не сумніваймося, а разом з Богородицею довірмося Богові. В нашому житті Бог нам приготовив Пасху, яка перемагає смерть і запобігає їй, яка перемагає війну і дарує мир, яка перемагає ненависть і різні духовні і матеріальні втрати, а дарує неперевершене щастя і радість. 

Богородиця це досвідчила в своєму довір’ї до Бога. Вона пережила удари долі на землі плачу, людської безради. В цьому Вона нам сьогодні хоче допомогти для радості нашого життя, щоб за життя ми могли вкушати Пасхи і сили жити і перемагати і цією можливістю ділитися з усіма, що живуть на землі.

Пасха – це новозавітна Церква, яка перемагає гріх в собі і дарує життя. А для тих, хто, здається, втратив життя, запевняє нове життя, яке є дійсністю Ісуса Христа. 

В нинішній час лиш віра у Воскреслого Христа може загоїти рани нашого народу, який уподібнюються до драми хреста на Голгофі: «Отче, прости їм, бо не знають, що чинять» (Лк. 23, 34). Це є наша вершина віри, це наша Голгофа, на якій ми становимося переможцями. Всі наші пережиті терпіння і смерті можемо у вірі поєднувати з терпіннями Пресвятої Богородиці – це терпіння наших матерів, це терпіння усіх матерів загиблих синів і дочок, як для тих, хто любить, так і для тих, хто ненавидить.

Історія спасіння полягає у прощенні. І цей, хто перший прощає, це не той, хто програє, а той, хто перемагає, бо Христос перший простив найперше тим, хто не знає, що чинить. Вітаю тих, що хочуть прощення і що не знають його, хто ще раз і що раз сприймає велику перемогу над гріхом у Христі на Голгофі. Бог через це нам приготовив свято життя, а ми будьмо готові прийти на трапезу достойно, довірившись Богові у любові. Ти Богородице бачиш усю несправедливість, що діється серед нас. Просимо – відчини нам двері милості своєї, щоб ми в пасхальній радості тепер, а, навіть, в прийдешній радості, могли тривати у милості Божій.  

Пасха – це радість вічна і вона з нами сьогодні, тому всіх вітаю на землі у цій радості. Разом з Богородицею, яка в нашому часі запевняє нам великого завдатку на наверненням Росії і миру в Україні, бажаю всім віри і впевненості, бо життя наше, осяяне воскресінням Божим, покликане до перемоги.

 

Благословення Всемогутнього Бога + Отця

 і + Сина і + Святого Духа хай буде з усіма нами. Амінь.

 

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 

†Михаїл Колтун

єпископ Сокальсько-Жовківський                            Дано: м. Жовква, Єпархіальне Управління Сокальсько-Жовківської єпархії                                                                                                                                  

День прп. Марії Єгипетської,  14 квітня 2022 р. Б.

 

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2022

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336