Послання 2024

possible to make website for free

Пошук по сайту

У Ватикані помер Папа Римський Венедикт XVI

У Ватикані помер Папа Римський Венедикт XVI у віці 95 років. Про це 31 грудня оголосив Святий престол.

«Зі сумом повідомляю вам, що Папа Венедикт XVI помер сьогодні о 9:34 ранку в монастирі Mater Ecclesiae у Ватикані. Додаткову інформацію буде надано якомога швидше», — йдеться у повідомленні пресслужби Апостольської Столиці.

Венедикт XVI помер на 96-ому році життя о 09:34 у монастирі «Матір Церкви» (Mater Ecclesiae).

Останнім часом у медіа з’являлось багато інформації про важкий стан Венедикта XVI. Нинішній Папа Римський Франциск закликав молитися за його попередника Венедикта. Також до молитви закликав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.

Варто зазначити, що Глава УГКЦ був одним з останніх, кого прийняв папа-емерит Венедикт XVI у монастирі «Матір Церкви» («Mater Ecclesiae»). Зустріч відбулася 9 листопада 2022 року. Тоді, за словами Блаженнішого Святослава, папа-емерит виявився «неймовірно обізнаним і стурбованим ситуацією в Україні та запевнив, що молиться за український народ».

Він обіймав престол з 2005 по 2013 рік, коли оголосив про своє рішення зректися — «на благо Церкви». Він пояснив, що немає достатньо сил для виконання своїх обовʼязків. Він став першим Понтифіком за 600 років, який зрікся престолу. Останні роки Папа Венедикт жив у маленькому монастирі Mater Ecclesiae у Ватиканських садах.

Джерело

Офіційний медіаресурс
Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ
©2009–2023

Правлячий Єпископ: Кир Михаїл (Колтун)
Єпископ-помічник: Кир Петро (Лоза)

Контакти:
Адреса: 80300, м. Жовква, вул. Львівська, 7а
Телефон: 61-336