Послання 2024

possible to make website for free

У Зарваниці відбулося XV Всеукраїнське військове паломництво

16–17 вересня проходило ХV Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці, організоване Департаментом військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ для військовослужбовців, членів їхніх родин і родин полеглих Героїв. Основна тема цьогорічного паломництва сформульована словами апостола Павла: «Покликані до свободи» (Гал. 5, 13).

Цими днями до Марійського духовного центру з’їхалися військовослужбовці, ветерани та члени їхні родин, військові капелани та родини загиблих воїнів. У паломництві взяли участь: заступник начальника Служби військового капеланства Збройних сил України полковник Любомир Якібчук, в. о. заступника командувача з роботи з особовим складом Національної гвардії України полковник Віталій Шум і начальник Служби військового капеланства НГУ полковник Олександр Іздебський.

У суботу, 16 вересня, програма заходу розпочалася подячним молебнем на площі біля парафіяльного храму Зарваниці й урочистою ходою до фігури Богородиці. Владика Михаїл Колтун, керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, благословив двох капеланів зі свічкою, батьків полеглих воїнів із букетами калини, воїнів зі соняхами та капеланів із букетами пшениці, що є символами пам’яті, вдячності й боротьби.

Після урочистого відкриття паломництва в соборі Зарваницької Матері Божої відбулася Божественна Літургія та панахида за упокій усіх полеглих захисників України, яку очолив владика Михаїл у співслужінні з військовими капеланами. Опісля відбулася поминальна хода зі свічками. Після церемонії покладання свічок усі присутні об’єдналися у спільній молитві за Невідомого воїна.

У межах прощі традиційно відбулася Хресна дорога за участю військових капеланів, військовослужбовців і членів родин полеглих захисників України, які несли хрест до кожної зі стацій.

Далі учасники паломництва послухали лекцію «Покликані до свободи» від доктора біблістики о. Юрія Щурка, декана філософсько-богословського факультету УКУ.

Закінчився перший день паломництва переглядом відеоролика про щорічну історію Всеукраїнського військового паломництва до Зарваниці.

У неділю, 18 вересня, прочани взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив владика Михаїл Колтун у співслужінні з владикою Володимиром Фірманом, єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, та військовими капеланами.

«Ми покликані до свободи, нас покликано до життя у славі Божій. Гріх поневолив людину, але Христос визволив нас. Сьогодні українські воїни нас захищають, здійснюючи наше покликання до свободи. Ними керує любов — любов до Батьківщини. До такої любові ми всі покликані, бо вона подарує нам визволення, свободу і спасіння. Наша любов черпає сили і стає діяльною лише завдяки Божій любові!» — наголосив владика Михайло під час проповіді на недільній Літургії.

На завершення прощі присутні привітали владику Михаїла з 30-ю річницею єпископської хіротонії, яку він відзначає цьогоріч.