possible to make website for free

Про Дев’яносто шосту сесію Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні

7–8 лютого 2024 року Божого в Патріаршому домі у Львові під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулася Дев’яносто шоста сесія Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні.

Головною темою цієї cесії Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні була тема «Душпастирство сім’ї в умовах війни». Готувала її для розгляду Комісія УГКЦ у справах родини та мирян під керівництвом Юрія Підлісного, який виголосив програмну доповідь на зазначену тематику.

З доповідями на головну тему також виступили: Мар’яна Миколайчук, доцент кафедри психології та психотерапії УКУ, сімейний, кризовий психотерапевт ГО «Психічне здоров’я і добробут для України», з доповіддю «Сім’я військовослужбовця очима психотерапевта» та Марія Тракало, співзасновниця Хабу ментального здоров’я «ДіяТи», яка доповіла на тему «Психологічний аналіз стану сімей в Україні крізь призму війни».

Отці Синоду уважно ознайомилися з наданою інформацією, обговорили пропозиції, висловлені доповідачами, та прийняли низку рішень задля покращення душпастирства родин в умовах війни.

У контексті опрацювання та прийняття синодальних документів Архиєрейський Синод затвердив після трирічного випробувального терміну Інструкцію про присутність церковних структур і духовенства Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ у мережі «Інтернет» і рекомендував Синодові Єпископів УГКЦ прийняти її для всієї нашої Церкви. Цей документ представляли владика Теодор Мартинюк та о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.

Єпископи також розглянули і погодили текст Послання про богословське осмислення війни та пошук миру в контексті нових ідеологій, доопрацьований проєкт якого представив владика Ярослав Приріз, голова Богословського відділу Патріаршої курії УГКЦ, і постановили визначити день другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, 24 лютого 2024 року Божого, Днем молитви і посту за перемогу України та справедливий мир.

У розділі тем для обговорення було розглянуто питання пошуку моделей єдності з Мукачівською греко-католицькою єпархією та вирішено присвятити час для його розгляду і на наступній сесії Архиєрейського Синоду.

Про душпастирську ситуацію в УГКЦ в Україні доповіли архиєреї з Донецького, Харківського і Одеського екзархатів та Київської архиєпархії УГКЦ.

Про місію і діяльність Українського католицького університету в умовах війни доповів його ректор Тарас Добко. Отець Юрій Щурко, декан Філософсько-богословського факультет УКУ, доповів про сучасний стан і діяльність цього факультету за останні роки. Після цієї доповіді на Синоді Блаженніший Святослав вручив о. Юрієві декрет про призначення його головою Комісії кадрового забезпечення УГКЦ.

Продовжила представлення напрацювань структур Українського католицького університету Христина Шабат, керівниця Центру гідності дитини УКУ, яка розповіла про його активну та ефективну діяльність. Владики висловили вдячність усім співробітникам Центру за сумлінну працю та рекомендували поширювати їхні напрацювання та досвід у всьому релігійному середовищі України.

Члени Синоду заслухали звіт про діяльність Комісії у справах молоді УГКЦ, який склали її голова о. Ростислав Пендюк та заступник голови о. Роман Демуш. Єпископи висловили подяку вказаним священнослужителям і всім членам цієї Комісії за активну та креативну діяльність у молодіжному душпастирстві, особливо з огляду на виклики воєнного часу, та поблагословили їх на дальшу працю.

Патріарший економ УГКЦ о. Любомир Яворський доповів Синодові про стан справ УГКЦ в Україні у фінансово-економічній сфері та разом із представниками компанії адміністратора представив владикам звіт про діяльність заснованого Церквою Відкритого недержавного пенсійного фонду «Покрова», який успішно функціонує, динамічно розвивається та демонструє позитивні результати, незважаючи на виклики воєнного часу. Сьогодні НПФ «Покрова» входить до ТОП-25 недержавних пенсійних фондів України, а за результатами листопада та грудня 2023 року увійшов до ТОП-3 НПФ за доходністю.

Другого дня Синоду, після Божественної Літургії, владики відслужили під проводом Блаженнішого Святослава Панахиду за упокій душі батька владики Степана Суса Ярослава, який відійшов у вічність напередодні ввечері.

Дев’яносто сьому сесію Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні вирішено провести в другому кварталі 2024 року Божого.