possible to make website for free

Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з приводу другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну

Всеукраїнська Ради Церков і релігійних організацій оприлюднила звернення з приводу другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну. Про це повідомляє сайт ВРЦіРО.

ЗВЕРНЕННЯ

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

з приводу другої річниці повномасштабного російського вторгнення в Україну

24 лютого 2024 року виповнюється два роки з початку повномасштабної, неспровокованої російської агресії проти України. Загарбницька війна, яку Росія, в порушення міжнародних норм і правил, веде проти України з 2014 року, принесла українському народові численні страждання, стала причиною загибелі сотень тисяч людей, брутального порушення прав і свобод людини на тимчасово окупованих територіях, у тому числі систематичного порушення релігійної свободи, руйнування міст і цивільної інфраструктури, спричинила найбільшу з часів Другої світової війни міграційну кризу в Європі.

Ворог планував захопити Україну за короткий час, рахуючи дні, тижні, місяці, тощо. Так вважали і поза межами України. Але існували дві речі, які неможливо було прорахувати — по-перше, це Божа допомога Україні і, по друге, це стійкість, незламність духу українського народу, яка походить від Бога. Героїчний спротив Сил Оборони України та українського народу дозволив зупинити агресора, зруйнувати його плани і визволити значну частину території України від російської окупації.

Висловлюємо вдячність українським воїнам та підносимо молитви до Всевишнего про благословення для них у боротьбі за захист і свободу України. Вшановуємо пам’ять кожного із захисників, хто віддав своє життя за Україну і підносимо молитви, щоб Бог укріпив й утішив кожну українську родину, яка постраждала від наслідків війни! Дякуємо за допомогу і підтримку Силам Оборони України, надану з боку різних волонтерських організацій, громадського суспільства і окремих українців.

Висловлюємо вдячність міжнародним партнерам, церквам і всім людям доброї волі, які словами і конкретними діями шанують цінність людського життя і допомагають українцям захищати свободу і незалежність Батьківщини від російської навали, полегшують страждання, завдані війною.

Звертаємось до українського народу залишатися мужніми у цій боротьби добра проти зла, вірити в перемогу світла над темрявою, підтримувати один одного, бути єдиними і зберігати єдність. Закликаємо не «опускати руки» через втому або обурення внутрішніми проблемами, не сприймати ворожу пропаганду щодо «примирення» із окупацією та разом рухатися до великої Перемоги і утвердження справедливого миру.

Звертаємось до української влади, політичних та громадських лідерів із закликом вживати всіх заходів щодо консолідації суспільства, не допускати розбрату всередині країни, боротися з корупцією, захищати свободу віросповідання від зовнішніх маніпуляцій, підтримувати вітчизняний бізнес, захищати українців за кордоном та створювати умови для їхнього повернення, проводити необхідні реформи на благо українського народу і для Перемоги.

Закликаємо міжнародну спільноту, релігійних та політичних лідерів різних держав продовжувати працю на захист України від російської агресії, допомогати тим, хто страждає від наслідків цієї війни, у тому числі, поверненню в Україну незаконно депортованих Росією українських дітей і цивільних та військовополонених, сприяти перемозі та встановленню справедливого і стійкого миру в Україні.

Прикликаємо Боже благословення на Україну та український народ!