19 вересня 1993 р. Б., у архикатедральному соборі св. Юра у Львові відбулася єпископська хіротонія Преосвященного владики Михаїла Колтуна, ЧНІ.

Головним святителем був Блаженніший Мирослав-Іван Любачівський, а співсвятителями владика Володимир Стернюк та владика Софрон Дмитерко.

Пройшовши шлях випробувань, зміцнюючи свою віру владика Михаїл стає першим єпископом після виходу УГКЦ з підпілля. Його служіння проходить у часи, коли парафії відроджуються із тління і після великого переслідування і заборони відчиняють свої двері для вірних.

Ваше Преосвященство!

Від щирого серця вітаємо Вас із річницею архиєрейської хіротонії, яка відбулася 31 рік тому.

Бажаємо, щоб Божа благодать, яку через покладання рук ви отримали в часі хіротонії і передаєте її наступним, наповнювала Ваше серце миром і любов’ю. Нехай Ваше благословення і батьківське слово провадить кожну християнську душу до пізнання Бога, щоб в здоров’ї і радості ви втішалися плодами праці своїх рук і плодами віри.

На многії і благії літа Преосвященний владико Михаїле!

З найщирішими привітаннями і побажаннями владика Петро, духовенство та вірні Сокальсько-Жовківської єпархії.